Indeling KNSB-competitie seizoen 2018-2019 *Update

Niet aan alle wensen konden we tegemoet komen. Indien niet gehonoreerd hebben we getracht zo veel mogelijk de gewenste situatie te benaderen. Uitgebreide toelichting KNSB

Speeldagen en indelingstabel.

Meesterklasse Clubnr Plaats P/D
1 Charlois Europoort 140009 Rotterdam P
2 HWP Sas van Gent 160013 Sas van Gent P
3 BSG 060008 Bussum
4 De Stukkenjagers 170066 Tilburg P
5 HMC Den Bosch 170040 Den Bosch
6 LSG IntelliMagic 110011 Leiden K
7 Kennemer Combinatie 090071 Haarlem
8 En Passant 060017 Bunschoten-Spakenburg
9 MuConsult Apeldoorn 040053 Apeldoorn
10 Zuid Limburg 190046 Klimmen
Klasse 1A Clubnr Plaats P/D
1 Philidor 1847 010026 Leeuwarden
2 Groninger Combinatie 020054 Groningen D
3 UVS 040061 Nijmegen
4 Caissa-Eenhoorn 090008 Hoorn P
5 ASV 040004 Arnhem
6 Paul Keres 060052 Utrecht
7 DSC Delft 120010 Delft
8 Wageningen 040069 Wageningen
9 Purmerend 090041 Purmerend
10 SG Max Euwe 030010 Enschede P
Klasse 1B Clubnr Plaats P/D
1 Philidor Leiden 110012 Leiden P
2 Venlo 190028 Venlo
3 Caissa 080009 Amsterdam
4 Spijkenisse 140051 Spijkenisse P
5 Oud Zuylen Utrecht 060082 Utrecht
6 Vianen/DVP 170061 Vianen P
7 HWP Haarlem 090023 Haarlem
8 Rotterdam 140043 Rotterdam D
9 Voorschoten 110018 Voorschoten P
10 Zukertort Amstelveen 080007 Amstelveen
Klasse 2A Clubnr Plaats P/D
1 WSG Winterswijk 030030 Winterswijk P
2 Groninger Combinatie 2 020054 Groningen
3 Sneek 010030 Sneek P
4 Emanuel Lasker 010008 Leeuwarden P
5 SSC 1922 060057 Soest
6 Arnhemse Schaakacademie 040098 Arnhem D
7 Qonnected Hardenberg 030016 Hardenberg
8 MSV 040035 Meppel
9 MuConsult Apeldoorn 2 040053 Apeldoorn
10 Assen 020001 Assen
Klasse 2B Clubnr Plaats P/D
1 SOPSWEPS’29 060056 Amsterdam
2 Caissa 2 080009 Amsterdam
3 BSG 2 060008 Bussum P
4 De Waagtoren 090034 Alkmaar
5 Amersfoort 060004 Amersfoort
6 Paul Keres 2 060052 Utrecht P
7 Kennemer Combinatie 2 090071 Haarlem
8 Laurierboom-Gambiet 080021 Amsterdam
9 VAS 080043 Amsterdam
10 AAS 110029 Aalsmeer D
Klasse 2C Clubnr Plaats P/D
1 Oegstgeest ’80 110022 Leiden P
2 Messemaker 1847 140026 Gouda D
3 Landau Axel 1 160005 Axel P
4 Santpoort 090044 Velserbroek
5 Schaakmat Westland 120030 De Lier
6 LSG 2 110011 Leiden
7 DSC Delft 2 120010 Delft P
8 JuRo Unirek / De Wijker Toren 090061 Wijk aan Zee
9 DD 120007 Den Haag
10 Zukertort Amstelveen 2 080007 Amstelveen
Klasse 2D Clubnr Plaats P/D
1 Eindhoven 170024 Eindhoven
2 RSC ‘t Pionneke 190023 Roermond P
3 Dordrecht 140010 Dordrecht
4 De Stukkenjagers 2 170066 Tilburg
5 Dubbelschaak ’97 170080 Boxtel
6 Rokado 140042 Nieuw-Beijerland
7 De Pion 170054 Roosendaal D
8 CSV 140007 Capelle aan den IJssel P
9 Krimpen aan den IJssel 140022 Krimpen a/d IJssel
10 Zuid Limburg 2 190046 Stein
Klasse 3A Clubnr Plaats P/D
1 Philidor 1847 2 010026 Leeuwarden P
2 Assen 2 020001 Assen P
3 Mid-Fryslân 010020 Akkrum P
4 SISSA 1 020027 Groningen
5 Staunton 020013 Groningen
6 Hoogeveen 020014 Hoogeveen
7 HSP/Veendam 020015 Hoogezand
8 Haren & Oostermoer 020012 Haren GN P
9 Schaakwoude 010029 Damwald
10 Spassky’s 020032 Groningen
Klasse 3B Clubnr Plaats P/D
1 WSG Winterswijk 2 030030 Winterswijk P
2 Zevenaar 040059 Zevenaar
3 Almelo 030001 Almelo D
4 DSG Pallas 040041 Deventer
5 ASV 2 040004 Arnhem
6 Arnhemse Schaakacademie 2 040098 Arnhem
7 Lonneker 030037 Lonneker D
8 Voorst 040066 Voorst P
9 ZSG 040074 Zwolle
10 SG Max Euwe 2 030010 Enschede
Klasse 3C Clubnr Plaats P/D
1 HSG 060031 Hilversum D
2 Amsterdam West 080038 Amsterdam
3 Caissa 3 080009 Amsterdam
4 Caissa-Eenhoorn 2 090008 Hoorn
5 Leiderdorp 110009 Leiderdorp
6 Fischer Z 080054 Amsterdam
7 Kennemer Combinatie 3 090071 Haarlem P
8 En Passant 2 060017 Bunschoten-Spakenburg
9 VAS 2 080043 Amsterdam
10 Dierenkliniek Zuiderkaag MACh 090030 Schagen P
Klasse 3D Clubnr Plaats P/D
1 Philidor Leiden 2 110012 Leiden P
2 Promotie 120023 Zoetermeer
3 Caissa 4 080009 Amsterdam
4 ASC 110002 Alphen a/d Rijn
5 ZSC-Saende 090042 Zaandam D
6 LSG 4 110011 Leiden
7 DSC Delft 3 120010 Delft
8 HWP Haarlem 2 090023 Haarlem
9 Almere 2 080003 Almere P
10 Rijswijk 120027 Rijswijk
Klasse 3E Clubnr Plaats P/D
1 Charlois Europoort 2 140009 Rotterdam
2 Messemaker 1847 2 140026 Gouda
3 SHTV 120040 Den Haag
4 DD 2 120007 Den Haag
5 Oud Zuylen Utrecht 2 060082 Utrecht
6 LSG 3 110011 Leiden D
7 DSC Delft 4 120010 Delft P
8 RSR Ivoren Toren 1 140040 Rotterdam
9 Almere 1 080003 Almere
10 Schaakhuis 120044 Den Haag
Klasse 3F Clubnr Plaats P/D
1 Charlois Europoort 3 140009 Rotterdam P
2 HWP Sas van Gent 2 160013 Sas van Gent D
3 Goes 160001 Goes
4 Souburg 160009 Oost-Souburg
5 D4 170022 Oosterhout NB
6 Bergen op Zoom 170009 Bergen op Zoom
7 Middelburg 1 160006 Middelburg P
8 Sliedrecht 140048 Sliedrecht
9 Overschie 140033 Rotterdam P
10 HWP Sas van Gent 3 160013 Sas van Gent
Klasse 3G Clubnr Plaats P/D
1 SMB 040052 Nijmegen
2 PSV/DoDO 040086 Putten
3 Koningswaal 040032 Beuningen GLD P
4 De Stukkenjagers 3 170066 Tilburg
5 HMC Den Bosch 2 170040 Den Bosch D
6 ASV 3 040004 Arnhem
7 Paul Keres 3 060052 Utrecht
8 Wageningen 2 040069 Wageningen
9 Moira-Domtoren 060045 Utrecht P
10 BSV Bennekom 040006 Bennekom
Klasse 3H Clubnr Plaats P/D
1 De Combinatie 170014 Asten
2 Zuid Limburg 4 190046 Klimmen P
3 Blerick 190038 Venlo
4 De Stukkenjagers 4 170066 Tilburg P
5 Veldhoven 170074 Veldhoven P
6 Het Kasteel 040030 Wijchen
7 PION/Mook combinatie 040042 Groesbeek D
8 HSC Helmond 170038 Helmond
9 WLC 170083 Eindhoven
10 Zuid Limburg 3 190046 Klimmen
Klasse 4A Clubnr Plaats P/D
1 Philidor 1847 3 010026 Leeuwarden
2 Groninger Combinatie 3 020054 Groningen
3 Sneek 2 010030 Sneek
4 ESG Emmen 1 020008 Emmen
5 Staunton 2 020013 Groningen
6 Tjonger Aa Linde 1 010040 Wolvega
7 Hardenberg 2 030016 Hardenberg
8 LOS 1 020057 Groningen
9 Schaakwoude 2 010029 Damwald
10 Groninger Combinatie 4 020054 Groningen
Klasse 4B Clubnr Plaats P/D
1 Doetinchem 1 040018 Doetinchem
2 SG Max Euwe 4 030010 Enschede
3 Almelo 2 030001 Almelo
4 O&O Kampen 1 040038 Kampen
5 Rokade 1 040045 Lichtenvoorde
6 ENO 1 030011 Nijverdal
7 Lonneker 2 030037 Enschede
8 Borne 1 030003 Borne
9 Drienerlo 1 030007 Enschede
10 SG Max Euwe 3 030010 Enschede
Klasse 4C Clubnr Plaats P/D
1 Veenendaal 1 040064 Veenendaal
2 Magnus Leidsche Rijn 1 060073 Utrecht
3 UVS 2 040061 Nijmegen
4 Amersfoort 2 060004 Amersfoort
5 Oud Zuylen Utrecht 3 060082 Utrecht
6 ASV 4 040004 Arnhem
7 PION/Mook combinatie 2 040042 Groesbeek
8 Wageningen 3 040069 Wageningen
9 Schaakstad Apeldoorn 3 040053 Apeldoorn
10 Zeist 1 060069 Zeist
Klasse 4D Clubnr Plaats P/D
1 VAS 3 080043 Amsterdam
2 Woerden 1 060067 Woerden
3 Amsterdam West 2 080038 Amsterdam
4 De Waagtoren 2 090034 Alkmaar
5 ZSC-Saende 2 090042 Zaandam
6 HWP Zaanstad 1 090062 Zaandijk
7 HWP Haarlem 3 090023 Haarlem
8 BSG 3 060008 Bussum
9 Purmerend 2 090041 Purmerend
10 Chaturanga en Isolani 1 080055 Amsterdam Zuidoost
Klasse 4E Clubnr Plaats P/D
1 Aartswoud 1 090001 Hoogwoud
2 Het Spaarne 1 090055 Haarlem
3 Botwinnik 1 120002 Zoetermeer
4 De Waagtoren 3 090034 Alkmaar
5 De Amstel 1 080005 Uithoorn
6 Santpoort 2 090044 Velserbroek
7 Kennemer Combinatie 4 090071 Haarlem
8 De Wijker Toren 2 090061 Beverwijk
9 De Uil 1 090054 Hillegom
10 Bergen 1 090006 Bergen NH
Klasse 4F Clubnr Plaats P/D
1 De Raadsheer 1 170057 Zundert
2 De Baronie 1 170007 Breda
3 S. Landau 2 160005 Axel
4 Goes 2 160001 Goes
5 Souburg 2 160009 Oost-Souburg
6 Bergen op Zoom 2 170009 Bergen op Zoom
7 De Pion 2 170054 Roosendaal
8 De Zwarte Dame 1 160016 Kruiningen
9 ZSC 1 160015 Zierikzee
10 ScheldeSchaak 1 160010 Terneuzen
Klasse 4G Clubnr Plaats P/D
1 Schaakhuis 2 120044 Den Haag
2 De Drie Torens 1 170084 Tilburg
3 Dordrecht 2 140010 Dordrecht
4 Waalwijk 1 170079 Waalwijk
5 OSV 1 170051 Oss
6 Paul Keres 4 060052 Utrecht
7 EGS 1 170023 Goirle
8 Sliedrecht 2 140048 Sliedrecht
9 Moira-Domtoren 2 060045 Utrecht
10 De Rode Loper 1 060059 Utrecht
Klasse 4H Clubnr Plaats P/D
1 Voorschoten 2 110018 Voorschoten
2 Promotie 2 120023 Zoetermeer
3 SHTV 2 120040 Den Haag
4 Spijkenisse 2 140051 Spijkenisse
5 Schaakmat Westland 2 120030 Naaldwijk
6 LSG 5 110011 Leiden
7 Erasmus 1 140014 Rotterdam
8 De Giessen en Linge 060019 Giessenburg
9 DD 3 120007 Den Haag
10 Rijswijk 2 120027 Rijswijk
Klasse 4I Clubnr Plaats P/D
1 Eindhoven 2 170024 Eindhoven
2 Venlo 2 190028 Venlo
3 Blerick 2 190038 Venlo
4 Maastricht 190021 Maastricht
5 Dubbelschaak ’97 2 170080 Boxtel
6 De Vughtse Toren 1 170078 Vught
7 De juiste Z 1 190006 Noorbeek
8 HSC Helmond 2 170038 Helmond
9 Garde 1 170030 Soerendonk
10 Zuid Limburg 5 190046 Klimmen

 

10 Comments

  1. Avatar
    César augustus 06, 2018

    Wat ik echter niet lees in de toelichting is de introductie van de voor mij onbekende vereniging “Zuid Limburg” in de Meesterklasse. Ik kan me niet herinneren dat “Zuid Limburg” vorig jaar überhaupt heeft meegedaan in de competitie.

    Het moet dus om een nieuwe vereniging gaan. Volgens het ratingoverzicht heeft “Zuid Limburg” momenteel vier leden.

    Hoe zit dat? Hoe kan een nieuwe vereniging vanuit het niets in de Meesterklasse worden opgesteld? Waren er geen andere verenigingen die hiervoor in aanmerking kwamen?

  2. Avatar
    TheBlackKnight augustus 06, 2018

    Misschien is de schaakclub Voerendaal van naam of verband gewijzigd, want die vind ik niet terug in de nieuwe indeling. Dus wellicht dat zij verder gaan onder de naam Zuid-Limburg, want zij zijn zover ik weet niet gedegradeerd. Is inderdaad wel apart als een team random in de Meestersklasse terecht kan komen. 

  3. Avatar
    Tony Werten augustus 06, 2018

    Ik gok gezien de speellokaties op een fusie van Voerendaal en DJC Stein

  4. Avatar
    César augustus 06, 2018

    Op schakers.info las ik inderdaad dat “Voerendaal zijn naam heeft veranderd in Zuid-Limburg”, maar dit beantwoordt toch nog niet alle vragen.

    De nieuwe(?) vereniging “Zuid Limburg” heeft van de KNSB een nieuw nummer gekregen (190046) dat afwijkt van zowel het nummer van Voerendaal (190033) als D.J.C. (190005).

    Op de respectieve websites van Voerendaal en D.J.C. staat niets vermeld over deze fusie en/of naamswijziging.

    Is het wellicht zo dat de nieuw opgerichte of op te richten vereniging “Zuid-Limburg” zal bestaan uit spelers van de bestaande verenigingen Voerendaal en D.J.C., waarbij deze twee vereniging ook zelfstandig nog blijven bestaan? Dat zou dan betekenen dat het recht van deelname aan de Meesterklasse is overgedragen van de vereniging Voerendaal naar de nieuwe vereniging “Zuid Limburg”.

    • Avatar
      yme brantjes augustus 07, 2018

      Ik vermoed dat ze samen gaan werken om gemengde teams in de lagere KNSB-klasses te kunnen opstellen, maar wel nog eigen teams te kunnen houden in de regionale competitie.

  5. Avatar
    César augustus 07, 2018

    Op de website van D.J.C. is hier toch een bericht over te lezen:

    Op 28 en 29 juni jl zijn  zowel de ALV van DJC als de ALV van Voerendaal akkoord gegaan om samen op te trekken richting de KNSB competitie. Dit zal gebeuren via een nieuw op te richten vereniging, waar spelers die lid zijn van DJC en Voerendaal dubbellid van kunnen worden.

    Is dit al eens eerder voorgekomen, dat een vereniging die (formeel) nog niet bestaat zich alvast heeft ingeschreven in de KNSB competitie en dan nog wel in de hoogste klasse?

     

  6. Avatar
    Cesar Becx augustus 07, 2018

    Van diverse kanten werd ik erop geattendeerd dat er de laatste tijd met grote regelmaat reacties onder de naam ‘César’ op deze site verschijnen. Nu heb ik niet het monopolie op (de schrijfwijze van) deze voornaam, maar in de Nederlandse schaakwereld komt die zo weinig voor dat veel mensen denken dat ik het ben. Dat is niet zo. Daarom heb ik nu een account – onder de naam Cesar Becx – aangemaakt om deze reactie te kunnen plaatsen. Ik hoop dat die volstaat om verwarring te voorkomen of weg te nemen.

    Vriendelijke groet,

    César Becx

  7. Avatar
    Eric César van 't Hof augustus 08, 2018

    Ik kan bevestigen dat de hierboven geplaatste berichten onder de naam César niet afkomstig zijn van César Becx.

Only ingelogde gebruikers kunnen een reactie achterlaten.