Een acceptabele derde plaats; Philidor 1847 2 – Spassky’s: 4½–3½

Op 11 mei speelden we de laatste wedstrijd in de schaakcompetitie tegen Philidor 2. SISSA stond 2 matchpunten voor op Philidor 2 en Spassky’s maar had veel minder bordpunten. Philidor had 2 bordpunten meer dan wij. We hadden promotie dus niet meer in eigen hand maar met de voetbalwedstrijden Liverpool-Barcelona en Ajax-Tottenham Hotspur in de halve finales van de Champions League nog vers in het geheugen, wisten we dat alles mogelijk was en begonnen we optimistisch aan de reis naar Leeuwarden. Aangekomen op Kalverdijkje was de sfeer als vanouds gezellig en gemoedelijk. Philidor zorgt altijd voor een speciale ambiance bij de wedstrijden tegen Spassky’s. Zoals bekend heeft ons team bij competitiewedstrijden altijd een foto van Boris Spassky op een belendende tafel staan. Philidor had nu een foto van hun eigen grootheid opgesteld, Eddy Scholl, die in 1970 Nederlands kampioen werd en in het IBM-toernooi in datzelfde jaar remise speelde tegen Boris Spassky! 49 jaar later speelt hij nog steeds voor Philidor 1 en haalt hij een verdienstelijke +1-score. Verder had Eelke Heidinga, ver voordat Henk Jansen de gebruikelijke rijpe fairtrade-bananen naast onze borden hadden gelegd, acht groen-ogende bananen aan hun kant van het bord neergelegd. Toen ik een opmerking maakte over het verschil tussen rijp en groen riposteerden Eelke en Rein de Boer ad rem dat hun jongens groen en fris waren en onze spelers rijp voor de sloop.

Lees verder…

Alleen geregistreerde gebruikers kunnen een reactie achterlaten.