OKU 2025 (30 mei – 1 juni): het laatste nieuws (2)

In mijn vorige bericht meldde ik al wat nieuwtjes over het 50e OKU, zoals over de toernooicoaches en het live commentaar op zondag. Tijd voor een tweede update, en na het bezoek van het organisatiecomité aan de speelzaal (komende woensdag) volgt er vast nog wel een derde.

Zo kunnen we melden dat de boekenstalletjes er weer zijn: op zaterdag Erika en Robert van De Beste Zet en op zondag Marc van Schaakboek.nl. Beiden zijn al heel lang betrokken bij het OKU en zorgen altijd voor leuke ronde- en andere prijzen. Omdat we drie volwaardige speeldagen hebben, kunnen we op vrijdag ook nog wel een stand kwijt. Geïnteresseerden kunnen mij mailen.

Marc Speijers in actie op het OKU 2024 (foto Henk van Lingen)

Dan de deelnemers: we hebben nog een plek of 40 te vergeven en kijken woensdag of we de capaciteit nog wat kunnen opschroeven. Onder de deelnemers vinden we twee GM’s (en een grapjas die zichzelf tot GM heeft gebombardeerd): Hugo ten Hertog en Erik v/d Doel, de winnaars van resp. 2019 en 2023. Daar komt vast nog wel wat bij, sowieso krijgen ze concurrentie van IM’s Etienne Goudriaan, Herman Grooten, Tim Grutter, Lars Ootes en Eelke Wiersma, en natuurlijk local PK-heroes als Kobe Smeets en Peter Lombaers. En wat te denken van Milan Mostertman die het Noteboomtoernooi op zijn naam schreef?

Erik v/d Doel vs. Kobe Smeets in 2024 (foto Edith van Putten)

Ten slotte de sponsors: we worden weer gesteund door Bedrijvenvereniging Papendorp. Kijk bij het OKU ook vooral om je heen: zeker voor een kantoorterrein is het ruim en groen en zijn er veel innovatieve en slimme bedrijven te vinden. Daarnaast worden we ook al jaren gesponsord door New In Chess en DGT die de grotere prijzen in natura voor hun rekening nemen. Schoonheidscommissievoorzitter Richard Vedder krijgt ook dit jaar genoeg te doen.

De schoonheidsprijzentafel in 2024 (foto Edith van Putten)

Wordt vervolgd!

Over Jan Jaap Janse

Voorzitter van SV Paul Keres van 2003 tot 2018. Houdt van jubileumboeken, dubieuze openingen en gezellige toernooien. Vindt dat je schaken vooral niet te serieus moet nemen.

Alleen geregistreerde gebruikers kunnen een reactie achterlaten.