50e Schaakfestival Groningen – 27 december

Het aantal deelnemers dat aangesloten is bij een van de clubs uit de Haagse Schaakbond staat nu op veertien. Oplettendheid van Frans Pieter van den Bos heeft opgeleverd dat er drie leden actief zijn in het hoofdtoernooi: van de Zoetermeerse clubs Promotie en Botwinnik doen respectievelijk Robby Kevlishvili en Arthur Pijpers mee in groep A. Cees Dommisse van DD speelt in groep B. Alle drie hebben ze er inmiddels zes ronden opzitten en worden hier ‘bijgepraat’.

Toernooizaal (foto Cissy Caljé-Ong)

Groep A

Arthur Pijpers staat op 4 punten en houdt de kopgroep van zes personen in het vizier. Robby opende het toernooi met een overwinning op Grootmeesteres Turkan Mamediarova en scoorde vervolgens in de zesde ronde tegen Stijn Gieben – voormalig HSB-lid – zijn tweede overwinning en staat op twee punten.

Eerste zes ronden Arthur Pijpers

Stijn Gieben (2048) – Arthur Pijpers (2351) 0 – 1

Arthur Pijpers (2351) – GM Peter Michalik (2508) 0 – 1

Erik Schoehuijs (2160) – Arthur Pijpers (2351) 0 – 1

Arthur Pijpers (2351) – Ivo Maris (2086) 0 – 1

Peter Ypma (2157) – Arthur Pijpers (2351) 0 – 1

Arthur Pijpers (2351)-/ Daniel Naroditsky (2483) 1 – 0

Eerste zes ronden Robby

Robby Kevlishvili (1941) – WGM Turkan Mamediarova (2277) 1 – 0

GM Andrej Deviatkin (2569) – Robby Kevlishvili (1941) 1 – 0

Robby Kevlishvili (1941) – Julian van Overdam (2268) 0 – 1

Mark Basencyan (2112) – Robby Kevlishvili (1941) 1 – 0

Robby Kevlishvili (1941) – Tycho Dijkhuis (2062) 0 – 1

Stijn Gieben (2048) – Robby Kevlishvili (1941) 0 – 1

Indeling 7e ronde

IM Mher Hovanisian (2477) – Arthur Pijpers (2351)

Saheli WIM Dhar-Barua (2091) – Robby Kevlishvili (1941)

Groep B

Cees Domisse wint maandag van David Knight, scoort daarnaast drie remises en staat daardoor op 2½ punten.

Eerste zes ronden Cees Dommisse

Jakov Grigorjev (1800) – Cees Dommisse (1955) 1 – 0

Cees Dommisse (1955) – Ruud Verhoef (1711) ½ – ½

Rosa Ratsma (1912) – Cees Dommisse (1955) ½ – ½

Cees Dommisse (1955) – David Knight (1881) 1 – 0

Anton Bakels (1863) – Cees Dommisse (1955) 1 – 0

Cees Dommisse (1955) – Henk Pompstra (1772) ½ – ½

Indeling 7e ronde

Nico Karsdorp (1830) – Cees Dommisse (1955)

Invitatietweekamp en Groningen Compact

Uitslagen 2e ronde

University of Groningen Chess Challenge

John van der Wiel (2416) – Jorden van Foreest (2298) ½ – ½

Stand na twee ronden 1 – 1

Compact A

Manuel Nepveu (1928) – Albert Termeulen (2156) 0 – 1

Frans Pieter van den Bos (1950) – Dolf Wissmann (2092) 0 – 1

Compact B

Foppe-Jan Montsma (1875) – Bart Romijn (1822) ½ – ½

Bart van Strien (1730) – Jaap Rondhuis (1826) 1 – 0

Foppe-Jan en Bart komen beiden op 1½ punten en doen mee om de bovenste plaatsen.

Compact C

Kees den Otter (1518) – Piet Sikkes (1694) ½ – ½

Compact D

Simon van Dijk (1302) – Fong Li Caljë (1027) ½ – ½

Eelke de Boer (1264) – Ming Dao Caljé (729) 1 – 0

Martijn van Nimwegen (1118) – Adrey Caljé (1250) 1 – 0

Pieter Hofman (1388) – Cissy Caljë-Ong (1100) 1 – 0

In dit Open Gezin-Caljé kampioenschap gaat Fong Li binnen dat gezin aan de leiding en speelt Cissy haar eerste toernooi-partij.

Indeling 3e ronde

Compact A

Manuel Nepveu (1928) – Johan Klinkhammer (2017)

Frans Wolferink (2083) – Frans Pieter van den Bos (1950)

Compact B

Foppe-Jan Montsma (1875) – Martien van der Sanden (1837)

Benjamin van der Wouden (1896) – Bart van Strien (1730)

Compact C

Hans Haisma (1510) – Kees den Otter (1518)

Piet Sikkes (1694) – Wim Krijnen (1477)

Compact D

Fong Li Calé (1027) – Alex Sealy (1328)

Adrey Caljé (1250) – Willem Schepers (1315)

Ming Dao Caljë (729) – Ruud Steenbergen (1355)

Cissy Caljë-Ong (1100) – Brechtje Hoogeboom (1100)

Alleen geregistreerde kunnen een reactie achter laten.