75e Tata Steel Chess Tournament: tienkampen – slotronde

Na ruim twee weken schaken zit de 75e editie van het Tata Steel Chess Tournament er op. De Haagse Schaakbond stuurde 44 deelnemers op de tienkampen af en leverde daarvan acht groepswinnaars, zes runner-ups en vier derde plaats behalers.

Dit slotverslag opent met tabellen met weergave van persoonlijk scores van HSB-leden in de tien- en vierkampen en met weergave van de verenigingsopkomst met de resultaten.

Groep deelnemer vereniging punten eindklassement
1A Arthur Pijpers Botwinnik 5 4
2A Henk Happel Discendo Discimus 4 5
2B Lars Visiten Discendo Discimus 4
2C Gert Legemaat DSC Delft 1
2C Maurice Manoch Botwinnik 5
2C Ben Ahlers Discendo Discimus 4 6
2E Ted Barendse DSC Delft 1
2E Willem Broekman Promotie 2 10
2F Henk Noordhoek Promotie 3 8
2G Richard Oranje DSC Delft 6
3D Joop Huijzer Promotie 4
3G Harrie Boerkamp Promotie 5 3
3H Robby Kevlishvili Promotie 2
3J Arno Wiersma DSC Delft 3
4B Vincent Oudewaal Discendo Discimus 1
4C Rens Minnema Promotie 2
4E Marco Vogelenzang Raadsheer Corbulo 3
4G Theo van Orsouw Discendo Discimus 1
4H Foppe-Jan Montsma Discendo Discimus 7
4Z Ruurd Kunnen Promotie 1
5A Bob Ameling Botwinnik 5
5A Ed Eveleens Botwinnik 7
5D Joost Scholten Raadsheer Corbulo 8 1
5E Bart van Strien Rijswijk 2
5E Theo van Vorselen Discendo Discimus 8
5F Jan Busman Promotie 6
5F Corniel Nobel DSC Delft 9
5F Boudewijn van de Haar Schaakhuis 4 7
5G Hendrik van Bellen Discendo Discimus 1 10
5H Hans de Haan Haagse SV 7
5H Jaap van den Berg Promotie 5 4
6C Kor Bronts Discendo Discimus 9
6D Coen Leentvaar DSC Delft 2
6D Aad Mittertreiner Haagse SV 6 1
6D Otto Berger Rijswijk 9
6E Otto Boot Botwinnik 3 7
6F Dirk Brinkman Promotie 5
6H Rein Thierry Promotie 1
6I Joris Geene Rijswijk 7 2
7B Bert Gerritsma Haagse SV 6 3
8A Vincent Busman Raadsheer Corbulo 5 5
8C Rob de Vries Promotie 5 2
8D Jan Zonneveld Pomar 5 4
9B Mireille Rubert Discendo Discimus 1 10

Tabel 1. Persoonlijke scores HSB-leden in tienkampen: 44 deelnemers waarvan 18 prijswinnaars (41%)

vereniging aantal deelnemers groepswinnaar Runner up derde prijzen
Promotie 12 2 3 1 6
Discendo Discimus 10 2 2
DSC Delft 6 2 1 1 4
Botwinnik 5
Haagse SV 3 1 1 2
Rijswijk 3 2 2
Raadsheer Corbulo 3 1 1 2
Schaakhuis 1
Pomar 1

Tabel 2. Deelnemende clubs met de resultaten

Rapidtoernooi

Groep deelnemer Vereniging punten positie
A Martin Mellens Voorburg 4 19

Tabel 3. Persoonlijke score HSB-lid in rapidtoernooi

Weekendvierkampen

Groep deelnemer Vereniging punten positie
2A Melchior Vesters Discendo Discimus 2 1
2C Rogier van Egmond Discendo Discimus 1
2D Stijn Gieben Schaakcombinatie HTV 2 1
3B Stefan Boeters Discendo Discimus 0 4
3C Jerrel Tarkoedin Discendo Discimus 2
3D Jan Willem Koelmans Discendo Discimus 2
3F Peter Vorstermans Schaakcombinatie HTV 1 3
3K Lucien van Lisdonk DSC Delft 1
4E Twan van der Togt Schaakcombinatie HTV 2 2
5I Koos Roeleveld Schaakcombinatie HTV 1
5N Kees Korving DSC Delft 1 3
6B Kees den Otter Rijswijk 1 3
6C Piet Sikkes Schaakcombinatie HTV 2 2
6J Frans Wentholt Discendo Discimus 2
6S Max Kanbier Promotie 3
7D Patrick Geene Rijswijk 3
7G Hans Knigge Rijswijk 1 2
9J Ilse Geene Rijswijk ½ 4
9P Auke de Vries Discendo Discimus 1 3

Tabel 4. Persoonlijke scores HSB-leden in weekendvierkampen: 19 deelnemers waarvan 12 prijswinnaars (63%)

vereniging aantal deelnemers groepswinnaar runner up prijzen
Discendo Discimus 7 2 3 5
Schaakcombinatie HTV 5 2 2 5
Rijswijk 4 1 1
DSC Delft 2 1 1
Promotie 1

Tabel 5. Deelnemende clubs met de resultaten

Dagvierkampen

Groep deelnemer Vereniging punten positie
2B Ron Landsbergen Raadsheer Corbulo 2 2
2C Willem Broekman Promotie 2 2
3D Martijn Otten Discendo Discimus 3 1
3J Frans Pieter van den Bos Discendo Discimus 1
4A Martin Mellens Voorburg 1
4E Theo van Orsouw Discendo Discimus 2 1
5C Thomas van Beekum Botwinnik 1 3
6B Jan Verheijen Schaakcombinatie HTV 0 4
6D Kor Bronts Discendo Discimus 3 1
6F Jaco Arkesteijn Discendo Discimus 1 2
6L Geurt-Jan van der Meiden Schaakcombinatie HTV 2 1
7C Kees Venema DSC Delft 1
7K Paul Koks ksk Deurne 2 2
8K Rein de Ruiter Discendo Discimus 1
9B Monique Keuzenkamp Raadsheer Corbulo ½ 4
9E Henk Bouma Schaakcombinatie HTV 3 1
9F Richard van Hogezand Discendo Discimus 0 4
9S Harry Boot Haagse SV 3 1

Tabel 6. Persoonlijke scores HSB-leden in dagvierkampen: 18 deelnemers waarvan 14 prijswinnaars (77%)

vereniging aantal deelnemers groepswinnaar runner up prijzen
Discendo Discimus 7 5 1 6
Schaakcombinatie HTV 3 2 2
Raadsheer Corbulo 2 1 1
Haagse SV 1 1 1
DSC Delft 1 1 1
Voorburg 1 1 1
Promotie 1 1 1
Botwinnik 1

Tabel 7. Deelnemende clubs met de resultaten

Een overzicht van de verrichtingen van de leden van de Haagse Schaakbond laat de resultaten van de slotronde zien. De naam-link verwijst naar het volledige programma en scoretabel van betreffende deelnemer.

Only ingelogde gebruikers kunnen een reactie achterlaten.