World Cup dit weekend van start

In Khanty Mansiysk begint dit weekend de World Cup. In totaal zijn er 128 spelers die in knock-outmatches voor de goed gevulde prijzenpot zullen gaan strijden. Het is bijzonder sterk deelnemersveld waarin schakers uit 46 verschillende landen zullen deelnemen. Sterkste op rating is de Rus (voormalig Oekraïner Sergej Karkajin.

Hieronder de deelnemerslijst van de spelers en hoe zij gekwalificeerd zijn:

a) Uit de World Cup 2009:

01. R. Ponomariov (UKR)

02. V. Malakhov (RUS)

03. S. Karjakin (RUS)

b) De wereldkampioene 2010:

04. Hou Yifan (CHN)

c) Jeugdwereldkampioenen 2009 & 2010:

05. M. Vachier-Lagrave (FRA)

06. D. Andreikin (RUS)

d) Van de FIDE Rating Lijsten, 20 spelers uit een gemiddelde van de lijsten 7/2010 & 1/2011:

07. A. Grischuk (RUS) 2766,50

08. S. Mamedyarov (AZE) 2766,50

09. V. Ivanchuk (UKR) 2751,50

10. T. Radjabov (AZE) 2746,00

11. P. Eljanov (UKR) 2739,50

12. A. Shirov (ESP) 2735,50

13. P. Svidler (RUS) 2732,00

14. V. Gashimov (AZE) 2727,50

15. Wang Hao (CHN) 2727,50

16. P. Leko (HUN) 2725,50

17. Wang Yue (CHN) 2725,00

18. D. Jakovenko (RUS) 2722,00

19. G. Kamsky (USA) 2721,50

20. E. Bacrot (FRA) 2721,50

21. D. Navara (CZE) 2719,50

22. L. Dominguez (CUB) 2716,00

23. N. Vitiugov (RUS) 2715,00

24. M. Adams (ENG) 2714,50

25. F. Caruana (ITA) 2709,00

26. A. Morozevich (RUS) 2707,50

27. L. Fressinet (FRA) 2702,00

28. F. Vallejo Pons (ESP) 2697,50

e) 46 spelers van de Europese Kampioenschappen 2010 & 2011

29. I. Nepomniachtchi (RUS) 2010

30. B. Jobava (GEO) 2010

31. A. Timofeev (RUS) 2010

32. Z. Efimenko (UKR) 2010

33. I. Lysyj (RUS) 2010

34. Z. Almasi (HUN) 2010

35. E. Tomashevsky (RUS) 2010

36. M. Rodshtein (ISR) 2010

37. I. Salgado Lopez (ESP) 2010

38. A. Pashikian (ARM) 2010

39. R. Mamedov (AZE) 2010

40. S. Movsesian (ARM) 2010

41. V. Akopian (ARM) 2010

42. E. Alekseev (RUS) 2010

43. S. Halkias (GRE) 2010

44. F. Berkes (HUN) 2010

45. V. Potkin (RUS) 2010

46. B. Grachev (RUS) 2010

47. B. Socko (POL) 2010

48. L. Nisipeanu (ROU) 2010

49. E. Vorobiov (RUS) 2010

50. Y. Drozdovskij (UKR) 2010

51. V. Babula (CZE) 2010

52. R. Wojtaszek (POL) 2011

53. J. Polgar (HUN) 2011

54. A. Moiseenko (UKR) 2011

55. M. Ragger (AUT) 2011

56. S. Feller (FRA) 2011

57. S. Zhigalko (BLR) 2011

58. A. Korobov (UKR) 2011

59. E. Inarkiev (RUS) 2011

60. E. Postny (ISR) 2011

61. S. Azarov (BLR) 2011

62. I. Khairullin (RUS) 2011

63. M. Kobalia (RUS) 2011

64. N. Guliyev (AZE) 2011

65. Y. Zherebukh (UKR) 2011

66. A. Riazantsev (RUS) 2011

67. V. Iordachescu (MDA) 2011

68. C. Lupulescu (ROU) 2011

69. D. Fridman (GER) 2011

70. A. Motylev (RUS) 2011

71. I. Ivanisevic (SRB) 2011

72. M. Parligras (ROU) 2011

73. E. Romanov (RUS) 2011

74. B. Esen (TUR) 2011

f) 19 spelers uit de beide Amerika’s

75. R. Felgaer (ARG) Zonal 2.5

76. S. Mareco (ARG) Zonal 2.5

77. Y. Shulman (USA) Zonal 2.1

78. S. Shankland (USA) Zonal 2.1

79. R. Robson (USA) Zonal 2.1

80. A. Onischuk (USA) Zonal 2.1

81. A. Ivanov (USA) Zonal 2.1

82. A. Fier (BRA) Zonal 2.4

83. D. R. Di Berardino (BRA) Zonal 2.4

84. L. Bruzon (CUB) Zonal 2.3

85. M. Leon Hoyos (MEX) Zonal 2.3

86. E. Hansen (CAN) Zonal 2.2

87. D. Lima (BRA) Continental 2010

88. M. Bluvshtein (CAN) Continental 2011

89. Y. Quesada Perez (CUB) Continental 2011

90. J. Cori (PER) Continental 2011

91. F. Corrales Jimenez (CUB) Continental 2011

92. I. R. Ortiz Suarez (CUB) Continental 2011

93. F. De La Paz Perdomo (CUB) Continental 2011

g) 19 spelers uit Azië / Oceanië

94. Ni Hua (CHN) Continental 2010

95. A. Gupta (IND) Continental 2010

96. Le Quang Liem (VIE) Continental 2010

97. Wesley So (PHI) Continental 2010

98. Zhou, Jianchao (CHN) Continental 2010

99. P. Harikrishna (IND) Continental 2011

100. Yu Yangyi (CHN) Continental 2011

101. Nguyen Ngoc Truong Son (VIE) Continental 2011

102. R. Jumabayev (KAZ) Continental 2011

103. Li Chao B (CHN) Zonal 3.5

104. Bu Xiangzhi (CHN) Zonal 3.5

105. Zhao Zong-Yuan (AUS) Zonal 3.6

106. Ziaur Rahman (BAN) Zonal 3.2

107. S. Megaranto (INA) Zonal 3.3

108. M. Paragua (PHI) Zonal 3.3

109. P. Negi (IND) Zonal 3.7

110. A. Filippov (UZB) Zonal 3.4

111. M. Kazhgaleyev (KAZ) Zonal 3.4

112. Salem A. R. Saleh (UAE) Zonal 3.1

h) 6 spelers uit Afrika

113. M. Kaabi (TUN) Zonal 4.1

114. H. Ibrahim (EGY) Zonal 4.2

115. R. Gwaze (ZIM) Zonal 4.3

116. A. Adly (EGY) Continental 2011

117. E. El Gindy (EGY) Continental 2011

118. H. R. Steel (RSA) Continental 2011

i) 6 genomineerden door de FIDE President

119. R. Kasimdzhanov (UZB)

120. E. Sutovsky (ISR)

121. P. H. Nielsen (DEN)

122. Ding Liren (CHN)

123. V. Bologan (MDA)

124. E. Moradiabadi (IRI)

j) 4 genomineerden door het plaatselijke organisatiecomité

125. N. Kabanov (RUS)

126. A. Pridorozhni (RUS)

127. A. Bezgodov (RUS)

128. V. Genba (RUS)

We houden u zo goed mogelijk op de hoogte!

Over Herman Grooten

Herman is ruim 40 jaar schaaktrainer. Hij verzorgde lange tijd de schaakrubrieken in Trouw en het ED. Daarnaast was hij Topsportcoördinator bij de KNSB en is hij auteur van diverse schaakboeken en werkt hij voor Schaaksite. Klik hier voor series die ik op Schaaksite heb gezet.

Only ingelogde gebruikers kunnen een reactie achterlaten.